Laget i anledning Globals 40-årsjubileum
Inneholder jubileumskniven kiritsuke
Laget i anledning Globals 40-årsjubileum
Inneholder jubileumskniven kiritsuke
Produktdetaljer
Medlemstilbud: Kjøp 2 eller flere kniver og få 40% rabatt. (Gjelder produkter merket: "Kjøp 2 eller flere, få 40%"). Rabatten trekkes fra i kassen. Gjelder ikke allerede nedsatte varer. Tilbudet gjelder t.o.m. 14.12.25
Knivsett 3-deler Jubileum. Globalkniven forbløffet en hele verden da den ble lansert. Nå fyller Globalkniven 40 år og er skarpere enn noensinne. Dette knivsettet med 3 deler er laget i anledning Globals 40-årsjubileum og finnes kun i et begrenset opplag.
Settet består av jubileumskniven kiritsuke på 15 centimeter – i tillegg til en kokkekniv på 18 centimeter og en universalkniv på 11 centimeter. Jubileumskniven kiritsuken selges også som enkeltkniv.
Kokkekniven G-4 er en allsidig knivmodell som du kan bruke til å skjære, hakke og terne de fleste råvarer.
Kiritsuke GS-110 er en knivmodell som i Japan tradisjonelt sett brukes av kjøkkensjefen, da den anses å være utfordrende å mestre. Men når du først har fått kontroll på den, kan du bruke kiritsuken til de fleste oppgaver på kjøkkenet.
Universalkniven Oriental GS-58 er et godt valg når du synes at kokkekniven føles for stor og skrellekniven føles for liten. Du kan blant annet bruke kniven til å hakke løk, chili, urter, små rotgrønnsaker og frukt.